Karolinka - město na Valašsku

 / 

Kultura a sport

 / 

Spolky

 / 

Svaz postižených civilizačními chorobami
 

Svaz postižených civilizačními chorobami

Mezi ty, na které pamatuje městský úřad Karolinka je i "Svaz postižených civilizačními chorobami" (SPCCH). Je to svaz, který sdružuje velkou část občanů města Karolinky.

Svaz se stará jak o kulturní vyžití svých členů, tak o to, aby se zlepšilo jejich zdraví. Vzhledem k tomu, že v minulosti většina pracovala ve zdejší sklárně, což nebyla zrovna lehká práce a na stáří je třeba zdraví trošku utužit, realizujeme pro členy rekondiční pobyty.Každý rok je vysíláme na rekondiční pobyty buď na Jelenovskou, DUO na Horní Bečvě nebo do Luhačovic. Tyto rekondiční pobyty nahrazují lázeňskou péči či rekreaci.

Jezdíme na zájezdy, navštěvujeme naše kulturní památky, sjeli jsme Baťův kanál, při jednom slavnostním zasedání přišli mezi nás děti z dětského domova v Liptále, navštívili jsme divadelní představení (vstupenky nám věnovala pí Chovanečková), smažíme vejce o sv. Duchu, což nám umožňuje Raťkovský šenk, aj.

Tak to bylo i letos, kdy byl v Praze vyhlášen od 17. 10. 2005 do 23. 10. 2005 "Týden SPCCH". Proto jsme dne 20. 10. 2005 v sále skláren Crystalex v Karolince uskutečnili slavnostní zasedání "Týden s SPCCH" za účasti starosty města Karolinky Ing. Tomáše Hořelici a 74 členů našeho svazu. Větší účast ze 110 členů, které svaz má, znemožnila chřipka, která proběhla našimi řadami. Jak je již zvykem také toto zasedání zakončila bohatá tombola, kterou si sami zorganizovali členové svazu.

Po dohodě se starostou města se příští zasedání uskuteční kolem Nového roku, nyní již za účasti městského úřadu Karolinka, který nám bude nápomocen a dáme o sobě vědět.

Anna Vráblová
předsedkyně SPCCH

 

 

 
 
 
 
 
 

Městský úřad Karolinka

Radniční náměstí 42
756 05 Karolinka
IČ: 00303909

 Úřední hodiny

    Pondělí: 8:00 - 11:00   12:00 - 17:00
    Středa: 8:00 - 11:00   12:00 - 17:00
           
   

 

 
Partneři
Papradno  
Bytča  
Púchov  
Vysoká nad Kysucou
 
 

východní morava     valašsko     valašsko horní vsacko     kudy z nudy