Karolinka - město na Valašsku

 / 

O městě

 / 

Aktuality

 / 

Rekonstrukce městských bytů
 

Aktuality

1,SELECT * FROM aktuality WHERE (zobraz = '1') AND (id = 1983) ORDER by priorita ASC, datum DESC, cas DESC

01.02.2024 | Rekonstrukce městských bytů

 

Karolinka startuje s rekonstrukcemi městských bytů na Ingstavu

Vedení města Karolinka zahájí na jaře rekonstrukce městských bytů. V letošním roce obnoví hned tři na adrese Na Ingstavu 652. Do každého radnice zainvestuje přibližně půl milionu korun. V následujících letech přijdou na řadu další.

S rekonstrukcí bytů začnou stavební dělníci na jaře. „Začínáme se dvěma uvolněnými byty na Ingstavu. V současné době jsme ve fázi projekční přípravy," říká starosta města Libor Ptáček. Práce na třetím bytě se pak podle něj začnou dle aktuální potřeby v průběhu roku.

V rámci rekonstrukce dostane celý dům nové stupačky, které jsou už podle radního Ing. Vlastimila Rapanta za zenitem. „Kromě toho v každém bytě uděláme kompletní elektroinstalaci, nové podlahy, omítky a koupelnu.  Budou částečně bezbariérové," vypočítává.

Opravené byty budou podle místostarosty Bc. Oldřicha Škorňáka vhodné nejen pro starší generaci, ale i mladé rodiny s dětmi. „Snahou je v domě nově propojit všechny generace. Naším cílem je  mladé ve městě udržet," vysvětluje místostarosta.

Radnice svým záměrem rekonstruovat byty využívá příznivé situace, která se naskytla uvolněním bytových jednotek od nájemníků. „Nemusíme tak řešit náhradní bydlení. Jakmile se uvolní byt, zrekonstruujeme jej a předáme novému nájemci," plánuje starosta a dodává: „Může se stát, že stávající nájemníci budou chtít také zrekonstruovat svůj byt. Půjdeme proto cestou: pojďte do zrekonstruovaného a my opravíme ten, který obýváte," říká dále starosta Libor Ptáček.

S tím, že v plánu je postupně zrekonstruovat všechny městské byty. Těch má Město Karolinka v současnosti ve svém majetku na devadesát. „Jenom v domě Ingstav 652 je celkem dvacet tři bytových jednotek," doplnil informace starosta.

Na městské byty pak v Karolince čeká zhruba tři desítky čekatelů.

 

 
 

Městský úřad Karolinka

Radniční náměstí 42
756 05 Karolinka
IČ: 00303909

 Úřední hodiny

    Pondělí: 8:00 - 11:00   12:00 - 17:00
    Středa: 8:00 - 11:00   12:00 - 17:00
           
   

 

 
Partneři
Papradno  
Bytča  
Púchov  
Vysoká nad Kysucou
 
 

východní morava     valašsko     valašsko horní vsacko     kudy z nudy