Karolinka - město na Valašsku

 / 

O městě

 / 

Aktuality

 / 

Přístavba restaurace U Vleku
 

Aktuality

1,SELECT * FROM aktuality WHERE (zobraz = '1') AND (id = 2011) ORDER by priorita ASC, datum DESC, cas DESC

25.04.2024 | Přístavba restaurace U Vleku

 

Karolinku letos čeká přístavba restaurace u vleku. Připravují se tím na novou éru lanovky

Město Karolinka oznámilo plány na přístavbu restaurace u vleku, s cílem zvýšit kapacitu a zlepšit úroveň poskytovaných služeb nejen pro lyžaře, ale i pro sezónní návštěvníky.  Připravovaná investice je v souladu s plánovanou výstavbou sedačkové lanovky.

V minulém roce vedení města prošlo dlouhými vyjednáváními ohledně prodeje starého vleku - kotvy, který nyní umožňuje provozovateli SKI Karolinka s.r.o. začít s plány na sedačkovou lanovku, která má být postavena v roce 2025. „Součástí dohody o prodeji vleku bylo i zvýšení ceny nájmu za restauraci a parkovací plochy, které zůstávají v majetku města," vysvětlil starosta města Libor Ptáček. Dále potvrdil, že město zajišťuje financování přístavby restaurace díky výtěžku z prodeje vleku, a přibližná cena této přístavby činí 3,5 milionu korun.

Projektová dokumentace je již hotová a radnice pracuje na zadávacím řízení pro výběr dodavatele stavby. Stavební práce mají začít v září 2024, hotovo má být v listopadu 2024. „Práce budou probíhat s ohledem na letní sezónu restaurace a zároveň tak, abychom neohrozili nastávající zimní sezónu," uvedl Ing.Vlastimil Rapant, radní pro rozvoj a investice města.

V areálu bude také na základě uzavřených smluv probíhat zhodnocení parkoviště, které je rovněž v majetku města. Páteřní trasy budou opatřeny asfaltovým - živičným svrškem.

V roce 2025 se pak začne se stavbou 4-sedačkové lanovky. „Slibujeme si od toho celkové oživení a přínos investic do našeho města, již nyní máme na stole několik záměrů," prozradil starosta města Libor Ptáček.

 

 
 

Městský úřad Karolinka

Radniční náměstí 42
756 05 Karolinka
IČ: 00303909

 Úřední hodiny

    Pondělí: 8:00 - 11:00   12:00 - 17:00
    Středa: 8:00 - 11:00   12:00 - 17:00
           
   

 

 
Partneři
Papradno  
Bytča  
Púchov  
Vysoká nad Kysucou
 
 

východní morava     valašsko     valašsko horní vsacko     kudy z nudy