Karolinka - město na Valašsku

 / 

O městě

 / 

Aktuality

 / 

Modernizace vodovodního řádu
 

Aktuality

1,SELECT * FROM aktuality WHERE (zobraz = '1') AND (id = 1986) ORDER by priorita ASC, datum DESC, cas DESC

09.02.2024 | Modernizace vodovodního řádu

 

Radní Ing. Vlastimil Rapant: "Modernizace vodovodního řadu je nezbytná"

Nedostatečná údržba a nekoncepční obnova v minulých letech dostala stav vodovodního řadu v Karolince do kritické fáze. Opakující se havárie a významné ztráty vody rozhodly o jedné z největších investičních akcí, která město v nadcházejícím období čeká.

 

"Musíme čelit realitě, že technický stav našeho vodovodního systému není v dobré kondici," říká radní Ing. Vlastimil Rapant. "I když jsme možná nepociťovali nedostatky díky našim bohatým prameništím, podfinancovaná údržba a modernizace v posledních letech nás dohnala k nutnosti jednat."

Zároveň zdůrazňuje naléhavost situace a vysvětlujenutnost výměny starých čerpadel na vodárně, která je naplánována na letošní rok. "Stará čerpadla pocházející z roku 1956 již dosluhují svůj účel. Je nezbytné zajistit modernější a efektivnější technologie, které budou zaručovat spolehlivé dodávky vody pro naše občany," dodává.

Navzdory nedobrému a podfinancovanému hospodaření se systémem vodovodního řadu v minulých letech ale ujišťuje o stabilní kvalitě vody ve městě. "Naše aktuální rozbory vod potvrzují, že disponujeme nadprůměrně kvalitní a čistou vodou," upozorňuje. "Je to pro nás priorita, abychom obyvatelům poskytovali pouze tu nejkvalitnější vodu."

Město Karolinka a Městský BP Karolinka p.o. aktuálně spolupracují s externí odbornou firmou na zmapování stavu vodovodu a plánují systematický postup k zajištění stabilního a kvalitního zásobování pitnou vodou pro občany.

 

 
 

Městský úřad Karolinka

Radniční náměstí 42
756 05 Karolinka
IČ: 00303909

 Úřední hodiny

    Pondělí: 8:00 - 11:00   12:00 - 17:00
    Středa: 8:00 - 11:00   12:00 - 17:00
           
   

 

 
Partneři
Papradno  
Bytča  
Púchov  
Vysoká nad Kysucou
 
 

východní morava     valašsko     valašsko horní vsacko     kudy z nudy