Karolinka - město na Valašsku

 / 

O městě

 / 

Aktuality

 / 

Karolinka musí dosadit přes 400 dřevin
 

Aktuality

1,SELECT * FROM aktuality WHERE (zobraz = '1') AND (id = 2025) ORDER by priorita ASC, datum DESC, cas DESC

07.06.2024 | Karolinka musí dosadit přes 400 dřevin

 

Karolince chybí vysázet 400 dřevin s ohledem na dotační titul

Akce proběhla v minulých letech. Nyní městu hrozí krácení dotace, proto se v těchto dnech v určených lokalitách intenzivně vysazuje nová zeleň. I na místech, kde obyvatelé už v minulosti poukazovali na nevhodnost umístění nové zeleně.

V Karolince právě probíhá dovýsadba dřevin v rámci pro jektu "Revitalizace zeleně v Karolince". Tento projekt , který město realizovalo v minulých letech, byl současným vedením radnice považován za ukončený. Nicméně, kontrola provedená v roce 2023 ze strany Správy Chráněné krajinné oblasti Beskydy odhalila nedostatky - chybí na 400 keřových a několik stromových dřevin.

Zjtění, že nám schází takový počet dřevin, bylo nemilé překvapení,"přiznává starosta města Libor Ptáček. Po intenzivních jednáních s kontrolními orgány a poskytovatelem dotace se radnici podařilo    posunout termín pro doplnění výsadby dřevin. Město tak má šanci splnit podmínky dotačního titulu.

,,Pokud bychom nesplnili podmínky, hrozí nám krácení dotace a vrácení peněz," dodal starosta.

Nová výsadba se podle vedení města ne vždy setkává s pochopením obyvatel Karolinky. Už před lety totiž upozorňovali na nevhodnost některých lokalit určených spíše pro občanskou obslužnost. Vedení radnice se snaží jednotlivé podněty obyvatel zvážit. Proto starosta Libor Ptáček své spoluobčany vyzývá, aby novou zeleň akceptovali a strpěli: ,,Žádáme občany, aby dřeviny ponechali na místě, neničili je a nevytrhávali. Pokud máte k výsadbě připomínky, obraťte se prosím, na vedení města."

Radní Vlastimil Rapant uznává, že k poškozovaní nové zeleně dochází především kvůli v minulém období nedostatečné komunikaci vedení města s občany. ,,Výsadba nebyla dostatečně konzultována a mnozí občané nebyli informováni. Nedivím se, že jsou naštvaní. Prosíme o pochopení, že lokality jsou určeny z dříve schváleného projektu a musíme dodržet podmínky dotace, nyní s tím bohužel mnoho neuděláme" vysvětluje Rapant. S tím, že konkrétní případy nevhodné výsadby radnice průběžně řeší.

 

 
 
1
2
3
4
 
 

Městský úřad Karolinka

Radniční náměstí 42
756 05 Karolinka
IČ: 00303909

 Úřední hodiny

    Pondělí: 8:00 - 11:00   12:00 - 17:00
    Středa: 8:00 - 11:00   12:00 - 17:00
           
   

 

 
Partneři
Papradno  
Bytča  
Púchov  
Vysoká nad Kysucou
 
 

východní morava     valašsko     valašsko horní vsacko     kudy z nudy