Vítejte

na oficiálních webových stránkách města Karolinky

 

Map of Karolinka

Úřední deska
 
 
Partneři

Papradno

Bytča

Púchov

Vysoká nad Kysucou
 
 
Odkazy
 
 
počítadlo.abz.cz

Kalendář akcí

 
Dopravní terminál Karolinka
 
Dopravní terminál Karolinka  | 09.09.2017

Město Karolinka připravuje záměr na vybudování přestupního terminálu přímo v centru. Dojde k vybudování komplexního terminálu zahrnující železniční stanici a autobusovou zastávku v blízkosti pily.

 

V nejbližších letech by se mohli všichni obyvatelé, návštěvníci, dojíždějící za prací či veškeří uživatelé veřejné dopravy dopravovat pohodlněji. Naše město se uchází o získání finančních prostředků na úpravy stávajících prostor v blízkosti centra pro účely zbudování dopravního terminálu.
Finance v celkové výši až 90% způsobilých výdajů potřebných pro realizaci záměru budou získány z prostředků EU prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu a ze státního rozpočtu ČR.

Projekt řeší bezbariérové propojení vlakové stanice Karolinka, autobusové zastávky Horebečví. Pro cestující dojde v blízkosti železniční stanice k vytvoření čekárny s WC. Cyklisty potěší zbudování kolárny pro uskladnění kol v režimu B+R. Pro čekající cestující budou vytvořeny rekreační zóny s veřejnou zelení.

V souvislosti s realizací terminálu dojde k vybudování značených a vyhrazených nových parkovacích ploch v režimu P+R a pro krátkodobé zastavení také k několika místům v režimu K+R. Veškeré jednotlivé součásti budou propojeny bezbariérovými komunikacemi pro pěší.

Realizací projektu dojde k zatraktivnění a zpřístupnění stávající veřejné hromadné dopravy i dalších forem udržitelné dopravy, tedy cyklistiky a pěší přepravy.

Projekt terminálu zároveň významně přispěje ke zvýšení bezpečnosti osob, využívajících autobusovou přepravu, tak i samotných komunikace pro pěší.

 

Marie Chovanečková

starostka

 

Koordinační a situační výkres naleznete zde.

Vizualizaci naleznete zde.

 
 
 
 
 

Kalendář akcí

srpen 2020
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
 
 1
 2
 3
 4
 5
 7
 10
 12
 13
 16
 17
 18
 19
 21
 23
 24
 25
 26
 28
 29
 30
 
 
 
 

Kontakty

Městský úřad Karolinka

Radniční náměstí č. 42
756 05 Karolinka
IČ 00303909

 

Úřední hodiny

 

ID datové schránky: fgcby4a

 

sekretariát: 571 450 421,

                   571 116 251


podatelna@mukarolinka.cz

 

stavební úřad: 571 450 511

 

 

czechpoint

 

Informační centrum Karolinka

 

 
 
 
 
 
 

Poděkování sponzorům