Vítejte

na oficiálních webových stránkách města Karolinky

 

Map of Karolinka

Úřední deska
 
 
Partneři

Papradno

Bytča

Púchov

Vysoká nad Kysucou
 
 
Odkazy
 
 
počítadlo.abz.cz

Kalendář akcí

 
Volby 2018
 
Volby 2018  | 31.12.2018

Vážení spoluobčané, ráda bych se na tomto místě vyjádřila k návrhu na určení neplatnosti hlasování při komunálních volbách do zastupitelstva města Karolinka  a k výsledkům řízení, které o této věci proběhlo před Krajským soudem v Ostravě, pobočka Olomouc. Vede mě k tomu snaha, abych uvedla tak na pravou míru mnohé nepřesné a zkreslující informace, které jsou prezentovány běžnými médii. V usnesení Krajského soudu v Ostravě, pobočky v Olomouci (odkaz viz níže) si můžete přečíst  samotné posouzení dané věci. Poté, co si přečtete celé usnesení si můžete  vytvořit   vlastní názor na celou věc, a seznámit se se skutečnými závěry soudu a jejich významem. Já si níže dovolím svůj vlastní stručný komentář.

 

 

Z rozhodnutí soudu vyplývá, že sice v průběhu sčítání hlasů došlo k pochybení, nikoliv však k hrubému porušení volebního zákona,  jak to bylo nepravdivě prezentováno některými politicky činnými spoluobčany. Už vůbec pak nedošlo k tomu, že by toto pochybení nějak ovlivnilo výsledek voleb. Krajský soud zjišťoval intenzitu nalezeného pochybení a došel k závěru, že tato nebyla taková, aby ohrozila suverénní vůli občanů, respektive výsledek voleb. Sčítání hlasů probíhalo naprosto stejně jako v minulých letech. Není mi proto jasné, proč tato praxe navrhovateli nevadila například v roce 2014, ale ohradil se proti ní až nyní.

Všechna ostatní tvrzená pochybení či protiprávní skutky, kterými navrhovatel předmětný návrh odůvodňoval, soud jednoznačně odmítl jako neprokázaná a nedůvodná a ze strany navrhovatele tak šlo pouze o nedůvodné osočení členů komise a znehodnocení jejich obětavé a náročné práce. Doporučení soudu k organizaci činnosti volební komise však respektujeme, a proto, aby se do budoucna předešlo  pochybnostem, bude při dalších volbách činnost jedné z okresních volebních komisí probíhat  v budově základní školy, aby měly obě volební okrskové komise dostatek prostoru pro sčítání hlasů.

Soud také jednoznačně konstatoval, že pochybila i sdružení nezávislých kandidátů Za opravdové město a Pro lepší Karolinku, která si odmítla nominovat své zástupce do volebních komisí. Vyjadřování těchto dvou sdružení na sociálních sítích, kdy například Za opravdové město přirovnalo nynější situaci v Karolince k atmosféře ve stalinistickém Rusku, je dle mého názoru zcela neadekvátní, nepřijatelné a odsouzeníhodné. 

Chtěla bych touto formou ještě jednou poděkovat členům a členkám volebních komisí za jejich odvedenou práci. Většina z nich tuto činnost vykonává opakovaně, i přesto, že mzda je v poměru k vysoké odpovědnosti minimální. Byla bych ráda, kdyby se nedali touto negativní zkušeností odradit a zúčastnili se i dalších voleb. Na druhou stranu chápu každého, kdo ztratil chuť pracovat ve volební komisi, jelikož tyto události byly tvrdé, demotivující a také ponižující.

Chtěla bych znovu zdůraznit, že komunální politika je o lidech, nikoliv o hnutích či stranách a kterýkoliv občan se do ní může zapojit. Ráda bych Vás také pozvala na ustanovující zastupitelstvo, které se uskuteční ve středu 21. listopadu v 17:00 hodin ve velké zasedací místnosti MěÚ.

Pevně věřím, že se situace konečně zklidní, abychom se mohli soustředit na to nejdůležitější, a sice na zvelebování Karolinky a tedy na práci pro Vás občany.

V Karolince 20. 11. 2018

Starostka Marie Chovanečková

 

Dokument: usnesení soudu č.j. 58 A 3/2018 - 105

 

 
 
 
 
 

Kalendář akcí

červenec 2020
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 1
 2
 4
 6
 8
 9
 10
 12
 13
 14
 15
 16
 19
 20
 21
 22
 23
 25
 26
 27
 28
 29
 30
 31
 
 
 
 

Kontakty

Městský úřad Karolinka

Radniční náměstí č. 42
756 05 Karolinka
IČ 00303909

 

Úřední hodiny

 

ID datové schránky: fgcby4a

 

sekretariát: 571 450 421,

                   571 116 251


podatelna@mukarolinka.cz

 

stavební úřad: 571 450 511

 

 

czechpoint

 

Informační centrum Karolinka

 

 
 
 
 
 
 

Poděkování sponzorům