Vítejte

na oficiálních webových stránkách města Karolinky

 

Map of Karolinka

Úřední deska
 
 
Partneři

Papradno

Bytča

Púchov

Vysoká nad Kysucou
 
 
Odkazy
 
 
počítadlo.abz.cz

Kalendář akcí

 
Sdělení k pozastavení stavebních činností na stavbě mostu Kobylská
 
Sdělení k pozastavení stavebních činností na stavbě mostu Kobylská  | 31.12.2018

I přes dlouhé dodací doby speciálních komponentů pro mosty zhotovitel nezahálí. V zázemí jeho společnosti v této chvíli probíhá výroba armovací výztuže. V příštím týdnu budou probíhat přípravné práce pro zvednutí mostní konstrukce. Ihned po nazdvižení mostu bude probíhat výměna ložisek a zpětné uložení mostu na své místo. Přerušení stavebních činností vedlo k důsledné přípravě, která usnadní samotný průběh prací na stavbě a více nás přiblíží k reálnému dokončení prací ještě před zimou.

 

 

Po odstranění konstrukčních vrstev mostu vyzval zhotovitel zástupce města k nevyhovujícímu  stavu  obnažené mostní  konstrukce. Objednatel vyzval tedy generálního projektanta a statika k posouzení zjištěného stavu a k návrhu technického řešení opravy mostu.

Pro zjištění statiky mostu bylo nezbytné provedení zatěžovací zkoušky, která měla napovědět o stavu armovacího železa v betonových konstrukcích. Po provedené zkoušce bylo statikem  konstatováno, že naměřené parametry únosnosti jsou vyhovující.  Během zkoušky se však  zjistilo, že uložení mostu i statika si žádá nutnou opravu. V tomto týdnu město obdrželo kompletní technické řešení opravy. Město neprodleně tuto situaci řeší se zhotovitelem  stavby a společně plánují  provádění díla tak, aby uzavírka mostu byla co nejkratší, a aby  přitom  rekonstrukce mostu byla účelová a   sloužila i pro další generace.

Chtěla bych Vás  současně touto formou  požádat, abyste si nezkracovali cestu přes staveniště a Bečvu z důvodu Vaší osobní bezpečnosti. Pro přecházení řeky Bečvy je určen most pro pěší „ U drogerie „. Na bezpečnost v ranních hodinách město zajistilo v součinnosti  s PČR dohled na přecházení komunikace u tohoto mostu.  Děkujeme za pochopení.

26.9.2018                                                                                           starostka    Marie Chovanečková

 
 
 
 
 

Kalendář akcí

srpen 2020
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
 
 1
 2
 3
 4
 5
 10
 11
 12
 13
 14
 16
 17
 18
 19
 21
 22
 23
 24
 25
 26
 27
 28
 29
 30
 
 
 
 

Kontakty

Městský úřad Karolinka

Radniční náměstí č. 42
756 05 Karolinka
IČ 00303909

 

Úřední hodiny

 

ID datové schránky: fgcby4a

 

sekretariát: 571 450 421,

                   571 116 251


podatelna@mukarolinka.cz

 

stavební úřad: 571 450 511

 

 

czechpoint

 

Informační centrum Karolinka

 

 
 
 
 
 
 

Poděkování sponzorům